Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bałuczu

Narodowy Spis Powszechny

Szanowni Państwo!

1 kwietnia rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Informacje, które pracownicy polskiej statystyki publicznej zbiorą od milionów Polaków – w tym od nas samych – poszerzą i zaktualizują wiedzę o naszym kraju i jego mieszkańcach. Dzięki temu lepiej poznamy potrzeby i wyzwania, z którymi mierzymy się w codziennym życiu.

Wszechstronna i rzetelna wiedza na temat naszego kraju i jego mieszkańców to nasze wspólne dobro, a także ogromny kapitał na dziś i na jutro.

Podstawową i obowiązkową formą w tegorocznym spisie ludności jest SAMOSPIS INTERNETOWY.
Dodatkowo z uwagi na sytuację epidemiczną jest to najbezpieczniejsza forma, a także najwygodniejsza forma wypełnienia swojego obowiązku.

Formularz spisowy dostępny jest od 1 kwietnia na stronie SPIS.GOV.PL.

Dla osób, które z powodu braku warunków technicznych same nie będą mogły dopełnić obowiązku samospisu, w Urzędzie Miejskim w Łasku przygotowane zostało stanowisko do samospisu, dostępne w godzinach pracy Urzędu.

Osoby zainteresowane dokonaniem samospisu w Urzędzie  mogą zgłaszać taką potrzebę pod nr tel. 43 67 68 379 lub osobiście przez domofon znajdujący się w przedsionku budynku Urzędu pod nr 379.

Jeżeli nie spiszą się Państwo internetowo, a skontaktuje się z Państwem rachmistrz spisowy, będą musieli Państwo udzielić mu odpowiedzi.

Istnieje również możliwość „Spisu na żądanie” przeprowadzany przez infolinię spisową pod nr 22 279 99 99 w kanale „Spisz się przez telefon”.

Szczegółowe informacje na temat spisu dostępne są na stronie internetowej https://spis.gov.pl/ oraz pod numerem infolinii +48 22 279 99 99.

Nasz udział w spisie jest nie tylko prawnym obowiązkiem ale również powinnością obywatelską, a za odmowę udziału w badaniu może zostać nałożona kara grzywny!